Okulary polaryzacyjne

Towarzyszy nam każdego dnia. Czy je akurat widać, czy nie, słońce zawsze jest z nami. A raczej nad nami. Zwłaszcza latem może się zdarzyć, że będzie świecić tak jasno, że stanie się aż oślepiające i niebezpieczne dla oczu. Dlatego warto zadbać o odpowiednią ochronę naszego wzroku. Idealnym rozwiązaniem będą okulary przeciwsłoneczne PNT z soczewkami polaryzacyjnymi.

Polaryzacja – dlaczego?

Promienie słoneczne rozchodzą się na różne strony. Jeśli trafią na gładką powierzchnię, taką jak piasek, woda czy śnieg, to odbijają się od niej i ulegają polaryzacji. Światło w takiej postaci może powodować oślepiające refleksy, uniemożliwiające komfortowe widzenie. Może razić i wywoływać mrużenie, co negatywnie wpływa na wzrok, a także dodatkowo – na delikatną skórę wokół oczu. Chodzi o powstawanie zmarszczek mimicznych, a również o wpływ słońca na starzenie się skóry.

Technologia soczewek polaryzacyjnych

Szkła polaryzacyjne są pokryte specjalną warstwą filtra, który przepuszcza naturalne światło, ale zatrzymuje odbite promienie. Polaryzacja poprawia przejrzystość widzenia nawet o 75% w porównaniu z soczewkami bez filtra polaryzacyjnego. Zastosowana powłoka pozwala widzieć wyraźniej i bardziej komfortowo. Kontrasty się wyostrzają, dzięki czemu zauważa się więcej szczegółów, a odbiór kolorów staje się bardziej głęboki. Obraz będzie ciemniejszy, ale niezakłamany, tylko bardziej intensywny. Codzienne używanie okularów ze szkłami polaryzacyjnymi pozwoli zadbać o oczy oraz poprawi komfort widzenia, dzięki czemu w pełni można cieszyć się słonecznymi dniami.

Dla kogo?

Nasze oczy są codziennie wystawione na dynamicznie zmieniające się warunki, jako pierwsze odbierają bodźce i dają sygnał do zaadaptowania się do zmian czy odpowiedniego reagowania. Okulary przeciwsłoneczne z soczewkami polaryzacyjnymi to nie tylko dodatek uzupełniający stylizację, ale przede wszystkim ułatwienie życia – dodanie mu energii, kolorów oraz zwiększenie wygody i bezpieczeństwa.

Prowadzenie samochodu czy jazda rowerem staną się bardziej bezpieczne i komfortowe, bo soczewki zapewnią wyraźniejsze i lepsze widzenie. Będą też świetnym wyborem dla uprawiających sporty, gdzie ważna jest szybka ocena sytuacji i podjęcie decyzji, takich jak sporty wodne, golf czy rolkarstwo.
Wybierz okulary przeciwsłoneczne PNT ze szkłami polaryzacyjnymi i przenieś dbanie o swój wzrok na wyższy poziom. Zobacz więcej, nie ograniczaj się w swoich aktywnościach i korzystaj z życia na własnych zasadach, jednocześnie chroniąc to, co ma wystarczyć na całe życie: swoje zdrowie